Yıldız Haritasına Göre Dekorasyon

Yepyeni showroomlarımızla birlikte, her açılışı unutulmaz kılmak ve paylaştığımız mutluluğu perçinlemek için düzenlediğimiz 6 Duyu 6 Şehir 6 Showroom etkinliklerinin sonuncusunu geçtiğimiz hafta Eskişehir’de gerçekleştirdik. Diğer şehirlerde ev keyfini görme, tatma, duyma, koklama ve dokunma duyularıyla deneyimlemiştik. Bu kez altıncı hissimizin peşinden gittik ve dekorasyonu yıldız haritamıza göre nasıl şekillendireceğimizi Merchandising Yönetici’miz Gökçe Aktuğ’dan dinledik.  Bu dolu dolu etkinliğin ardından önerimiz; yükselen burcunuzu hemen öğrenmeniz! Çünkü yükseleniniz size dördüncü evinizdeki burcun ne olduğunu söylüyor. Dördüncü evdeki burç ise dekorasyon konusunda beklentinizi kesinlikle karşılıyor.

Yıldızlara güvenin!

Dördüncü Ev Koç

Yükselen Burcu Oğlak Olanlar İçin

Yöneticisi savaş ve mücadele gezegeni Mars olan koç, gece ve gündüzün eşitlendiği, doğanın uyandığı bahar günlerinin ilk burcudur. Baharın yaşam enerjisini katlayarak müjdeleyen koç Burcu, yaşamda da her şeyi yeniden başlatabilme gücünü ve asla vazgeçmemeyi temsil eder.

Bir ateş elementi olan koç Burcu, renkli ve enerjik hayatların temsilcisidir. Bu yüzdendir ki, evleri de içlerindeki bu enerjiyi ve canlılığı yansıtır. Özgürlüklerini doyasıya yaşadıkları yer olduğu için, koçlar için evleri çok önemlidir. Şehir hayatını severler ancak manzarası olan bir dairede oturmayı tercih ederler. Özellikle bol ışık alan geniş pencereler ve iyi aydınlatılmış evler tam onlara göredir. Koç’un mücadeleci ruhu çoğu zaman girişimciliği de beraberinde getirdiği için pek çok koç evini home office olarak da kullanır – en azından evinde bir çalışma alanı yaratır. Cesur ve korkusuz karakteriyle farklı tarzları denemekten asla geri durmadığından özel tasarım objeler, modern mobilyalar ile canlı renkler dekorasyonda koç burcu tercihlerinin başında gelir. Aksesuarda canlı ve parlak renkleri, özellikle de kırmızı dokunuşu sever, mobilya detaylarında ve aydınlatmada metal elemanları tercih ederler.

Dördüncü Ev Boğa

Yükselen Burcu Kova Olanlar İçin

Baharın ikinci burcu olan boğa, yöneticisi olan aşk, sanat ve estetik gezegeni Venüs ile şekillenir. Güzellik ve sanat boğa burcu için vazgeçilmezdir, onun en büyük zenginlikleridir. Elementi toprak olan boğa burcu, rahatlığından ve konforundan ödün vermeyişiyle tanınır.

Boğalar şehir dışında, büyük evlerde yaşamayı severler. Çiçeklerle dolu bir bahçeleri olması ayrıca tercih sebepleridir. Eğer şehirde yaşıyorlarsa, rengarenk çiçeklerle dolu büyük bir balkonları ya da terasları olması şaşırtıcı değildir. Boğa burcu, evinin büyük olmasını ister. Salon ve odalarının büyük olmasının yanı sıra, evin girişinin büyük olması onlar için çok önemlidir. Çünkü evlerinin mimarisinin de dekorasyonu gibi dikkat çekici olmasını isterler. Uzun ömürlü mobilyaları, özellikle de masif ahşap olanları tercih eden Boğa burcu için kumaşlarda renk uyumu şarttır. Yöneticisi Venüs’ten kaynaklanan pastel renklerle, çiçekli desenler özel merak konularıdır. Ayrıca toprak tonları ve yeşil ile özel bir gönül bağları vardır.

Dördüncü Ev İkizler

Yükselen Burcu Balık Olanlar İçin

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen ikizler burcu, hareketli, çocuksu, sabırsız yapısıyla evde özgün hamleleri bir araya getirerek, estetik arayışlarını küçük detaylarda yakalar. Onlar, renkleri özgürce kullanır, birbiriyle uyumsuzmuş gibi görünen parçaları başarıyla birleştirirler.

İkizler, çabuk sıkılma özelliğine sahip oldukları için evde sıklıkla eşyaların yerlerini değiştirirler. Merak etme ve öğrenme eğilimlerinin sonucu olarak, her ikizlerin evinde mutlak suretle bir kütüphane dolusu kitap vardır. Şehir merkezinde ve hareketli bir yaşamın izini süren ikizler, bir köşeye çekilip doğayla baş başa kalacakları bir evi tercih etmezler. İnsanlarla iletişimlerinin kopması onları rahatsız edeceği için, her yere ve herkese kolay ulaşabilecekleri bir yerde yaşamaları onları mutlu eder. Çağdaş mobilyaları tercih etme ihtimali yüksek olan ikizler için rahatlık ve konfor ön plandadır. Basit, net hatları olan, işlevsel dekorasyon tercihleri vardır. Ferahlık onlar için vazgeçilmezdir; karanlık iç mekanlar kadar, koyu renkli eşyalardan da hoşlanmazlar, aydınlığı ve açık renkleri severler – ki uğurlu renkleri sarıdır.

Dördüncü Ev Yengeç

Yükselen Burcu Koç Olanlar İçin

Ay tarafından yönetilen Yengeç burcu, astrolojide ev, aile ve anneliği temsil eder. İç dünyalarını yalnızca kendilerine saklayan Yengeçler, yaşam alanlarını bir çeşit kale gibi görürler. Bu nedenle evleri onlar için önemlidir; tüm yaratıcılıklarını evlerine akıtır, ailelerine ve geçmişlerine sıkı sıkıya bağlı olarak yaşarlar.

Aileden kalma, özellikle de anıları olan eşyalara duydukları sevgi buradan gelir; yemek davetlerinde büyükannelerinin porselen yemek takımlarıyla misafirlerini ağırlar, yataklarında annelerinin dantelli nevresim takımlarının arasında kitaplarını okuyarak uykuya dalarlar. Özellikle yatak odaları özel alanlarıdır ve burada romantik yanlarını yansıtacak detayları öne çıkarmayı severler. Aileden kalma eşyaların yanı sıra, mümkünse antikacılardan seçilmiş değerli parçalar tam onlara göredir. Lake mobilyalar ve provans stili dekorasyon tipik yengeç tercihleridir. Mumlar, kitaplar, güzel bir abajur hem estetik zevklerini hem nostaljik yanlarını ortaya çıkaran parçalardır. Yengeçler hep huzurlu ve romantik bir ev hayali kurar, sahip olduklarında da bu huzurun hakkını verirler. Onlar için ev her şeyden kaçıp sığınabilecekleri bir alandır ve mümkünse kurdukları düzen hiç bozulmamalıdır. Yengeçler evlerinin denize yakın, deniz gören bir yerde olmasını ya da yaşadıkları şehirlerde deniz olmasını tercih ederler.

Dördüncü Ev Aslan

Yükselen Burcu Boğa Olanlar İçin

Güneş tarafından yönetilen aslan burcu, astrolojide hükmetmeyi, yönetmeyi, gururu ve yaratıcılığı temsil eder. Güneşten aldığı enerjiyle hep göz önünde olmak isteyen aslanlar, kendileri gibi evleri de ışık saçsın isterler.

Aslanlar modern ya da minimalist tarzlardan hoşlanmazlar; ihtişamlı bir atmosfer onların dekorasyon tarzıdır, farklı ve öncü olmak isterler. Sahiplenmek karakterinin bir parçasıdır ama paylaşmaktan çok hoşlanmazlar. Aslan burçlarının evleri kendileri gibi iddialıdır; klasik tarzlara yakın olmakla birlikte yenilikçi bir bakış açısını evlerine taşırlar. Rahatlarına düşkündürler ve evlerini konuklarına açmayı severler ve en değerli yağlıboya tablolarını tereddütsüz salonlarının en görünen duvarlarına asarlar. Dekorasyonda canlı ve iddialı renkler kullanmaktan keyif alırlar. İyi tasarıma ve kaliteli ürüne büyük paralar ödemekte bir an bile tereddüt etmezler; eğer ödemeye güçleri varsa, aldıkları şeyin o değeri hak ettiğini düşünürler. Evde yalnız kalmak istediklerinde alabildiğine keyif yapmaktan hoşlanır, kendilerini şımartırlar. Aslanlar yoğun eşya ile döşenmiş bir evde huzursuz olmazlar, bilakis her zaman böyle bir yaşam alanını tercih ederler. Lüks ve konfor onlar için vazgeçilmezdir; bu yüzden salonda şömine, banyoda jakuzi kullanmayı isterler. Gösterişli mobilyalar, ipek ve kadifeler, büyük heykeller, iri kristal taşlı aydınlatmalar, pahalı porselenler, varaklı çerçeveler, büyük koltuklar, parfüm şişeleri tam aslanların kalemidir.

Dördüncü Ev Başak

Yükselen Burcu İkizler Olanlar İçin

Başak burcu, astrolojide saflığı, temizliği, seçici olmayı ve çalışmayı temsil eder. Başak burcunun başlangıcı yılın en üretken dönemidir, çalışıp didinerek temelleri atılmış tüm ürünlerden verim alma ve hepsinin toplanma zamanı olan hasada denk gelir.

Bu nedenle tüm sorumluluklarını yerine getirenlerin ve gerektiği gibi çalışanların hep başarı elde ettiklerine inanan mükemmeliyetçi başaklar, evlerini de aynı derecede detaycı ve titiz bir yaklaşımla döşerler. Her zaman derli toplu, temiz ve son derece düzenli olan evlerinde, yaptıkları her işte en iyiyi hedeflemeleri gibi, onları mükemmele yaklaştırır. Evleri de çalışkanlık ve kararlılıkla yaptıkları her türlü analitik ve sabırlı çalışma gibi başarılı bir sonuca ulaşmalıdır. Bunca detay arasında ayrıntı ve gösterişe yönelmezler; tarzları son derece sadedir. Dikkat çekmekten hoşlanmazlar ama arka planda her şeyin mükemmel işlemesini sağlar, her şeyi titizlikle kurgularlar. Bu yüzden başakların evleri kusursuz, eksiksiz ve detaylıdır. Şehir merkezinde yaşamak onlar için bir zorunluluk olabilir, ama gönüllerinde yatan aslan doğayla içi içe, sakin ve sade bir hayat yaşamaktır. Dekorasyona yansıyan bu hayalleri, onları abartıdan uzak, detayda titiz, ancak doğal zevklerle bir bütün yapar. Doğal malzemeleri, dokuları, ham kumaşları, iddiasız renkleri severler, parlak ve gösterişli olan her şeyden uzak dururlar. Zen felsefesi ve dekorasyon stili tam başaklar için yaratılmış gibidir.

Dördüncü Ev Terazi

Yükselen Burcu Yengeç Olanlar İçin

Gece ve gündüzün eşitliğini yaşatan sonbaharın, 23 Eylül’e özel bu günü, adaletiyle ünlü terazi burcunda yaşanır. Gezegeni, güzelliğin ve uyumun simgesi Venüs, mitolojik yöneticisi adalet tanrıçası Athena olan terazi burcu, hayatın her alanında olduğu gibi evinde de denge ve ahenk yaratma arzusuyla doludur.

Terazi burcunun dışa dönük yaşantısı, evinde de her şeyi paylaşmak ve yalnız olmamak üzerine kurulu bir hayatı beraberinde getirir. Bu yüzden terazi evleri bol misafirlidir. Buna göre, şehir merkezine yakın terazi evlerinde, büyük bir yemek masası, misafir odası gibi bir dekorasyon kurgusu da kaçınılmaz hale gelir. Göz yormayan, klas bir estetik anlayışının hüküm sürdüğü terazi evlerinde ekru, bej, vizon, açık gri tonları egemendir. Zıt uçlar arasında denge arayan doğalarının bir gereği olarak monokrom karşıtlığının en büyük savunucusu da yine terazilerdir. Çok iddialı, avangard ya da deneysel tarzlardan çok zamansız bir stilden huzur bulurlar. İyi düzenlenmiş ve şık bir giyinme odası, kaliteli bir müzik-sinema sistemi, davetlilerini hayran bırakacak şık bir yemek odası her terazinin hayalidir. Sanata ve güzelliği düşkün olan teraziler, evlerinde estetik olan her şeyi görmeye meyillidir. Çiçekler, heykeller, yağlı boya tablolar, pastel renkler, ince işçilikli mobilyalar, güzel kokular, zengin kumaşlar terazi evlerinin estetik ve dengeli tercihleridir. Abartıdan, gösterişten hoşlanmaz, detaylı ve iyi kurgulanmış bir iç mekanı hedeflerler. Tasarım objelere değer veren teraziler, müzik enstrümanlarına evlerinde yer vermeyi severler. Yeni ve etkileyici fikirlere açık terazi burcunun evi huzurlu bir şıklığı yansıtır.

Dördüncü Ev Akrep

Yükselen Burcu Aslan Olanlar İçin

Sonbahar mevsimini en derin şekilde vurgulayan, gezegeni Mars, mitolojik yöneticisi yer altı tanrısı Pluton olan akrep burcu, sararan yapraklarla birlikte gelir. Belki de bu yüzden, huzur, hüzün ve dönüşümü ilke edinen akrep burcunun evleri de buna uygun olarak derin ve gizemlidir.

Mahremiyete düşkünlükleri sebebiyle evlerini herkesle paylaşmaktan çok hoşlanmazlar. Dramaya olan düşkünlükleri ile bilinen akrepler, evlerinde de aynı derinlikli ve nüfuz edici etkiyi yaratmak isterler. Yüksek tavanlı, geniş pencereli, tarihi dokusu olan evlere bayılırlar. Akrepler için evleri güvenli bir kaledir. Evlerinde yalnız başlarına kalabilecekleri özel alanlara ihtiyaç duyarlar. Gizli odalar, kilitli çekmeceler, kasalar akrep evlerinin olmazsa olmazıdır. Loş ışık ve kapalı perdeler daima peşinde oldukları mahremiyetlerini korumaya yardımcı olur. Akrepler evlerinde koyu renk tonlarını tercih ederler, özellikle de siyah, mor, koyu gri ve yanında kırmızı… Deri koltuk ve kanepeler, mumlar, aplikler, kalın perdeler, renkli cam aksesuarlar, aynalar, büyük mobilyalar akrep evlerinin baş aktörleridir. Evi, akrep burcunun ruhunu yansıttığı için aralarında çok özel bir bağ vardır. Geçirdikleri zamanın kaliteli olmasını isterler, bu yüzden mobilyaları rahat olmalıdır. Doğal malzemeleri tercih eden akrepler, bir akvaryumun içinde bile olsa evlerinde su görmeyi severler.

Dördüncü Ev Yay

Yükselen Burcu Başak Olanlar İçin

Kış mevsiminin başlangıcıyla birlikte yay burcu, bu zor ancak zevkli anlarla dolu mevsimi enerjisiyle en iyi yansıtan burçtur. Gezegeni Jüpiter olan yay burcu, iyimserliğini ve neşesini evinde de hissettirir.

Her burç gibi yay burcunun evi de kendisine benzer. Araştırmaya ve öğrenmeye meraklı yayların evlerinde büyük bir kütüphane bulunması kaçınılmazdır. Evlerinde ruhları gibi büyük ve özgür alanlar yaratmak isterler. Bu yüzden her köşeyi eşyalarla doldurmak istemezler. Bu özgür ruhları dekorasyonun pek çok tarzını evlerine taşımalarına neden olur. Gezgin doğan ruhları ve tam bir dünya insanı olmaları sebebiyle evleri de eklektik bir tarza sahiptir. Bitmek bilmez seyahatlerinden topladıkları anı eşyaları, etnik aksesuarlar, dünya müzikleri, haritalar ve bohem bir tarz yay burcu evlerini anlatır. Renkli ve eğlenceli mobilyalar, rahat koltuklar, aydınlık odalar, farklı stillerde mobilyalar, koyu ya da hareketli renkler, bir spor odası, oyuncak koleksiyonlarıyla dolu bir köşe, şömine ve metal aksesuarlar dışa dönük yay evleri için en iyi seçimlerdir. Dinamik ve enerjik evleri yaylar için nihai mutluluk değildir, onlar hayatı dolu dolu yaşamayı sevdikleri için evlerinin bir tiyatro sahnesi gibi döşemeyi hayal ederler. Maceraperest doğalarını harekete geçirecek ve keşfetme duygusunu tetikleyecek sıra dışı evler onlara göredir.

Dördüncü Ev Oğlak

Yükselen Burcu Terazi Olanlar İçin

Astrolojide bilgeliği temsil eden oğlak burcu, 21 Aralık’ta en uzun geceyle birlikte hayatımıza girerken, gelecek çetin bir kışın da habercisi olur. Sorumluluk sahibi ve kariyer odaklı oğlaklar, evlerini doğayla yaşama arzularına göre döşerler. Çünkü onlar için doğaya yakın yaşamak önemlidir.

Arzu ettikleri gibi doğaya yakın bir yaşam sürme şansı bulurlarsa mutlak surette dağ manzarası isterler. Şayet şehir içinde yaşıyorlarsa bu kez yüksek bir binanın tepesinden panoramik bir şehir manzarası görmeyi arzu edeceklerdir. Geçmişe, tarihe, köklerine ve aile mirasına hayranlık ve saygı duyan oğlaklar, imkanları varsa aileden kalma mülklerinde yaşamayı seçer, yaşayamıyorlarsa bile elden çıkarmaya yanaşmazlar. Özellikle geniş toprak arazilerinin olmasından hoşlanır, evlerini ve arazilerini bir yatırım aracı olarak da önemserler. Bir yandan da evlerinde eskiye yer ayırırlar; çünkü bu onların aynı zamanda geleneklerine ve göreneklerine bağlı olan yanlarının bir yansımasıdır. Kaliteli malzemeler ve iyi işçiliğin değerini bilir, bir kez alıp en kalitelisine yatırım yapmak isterler. Yaşadıkları yere bağlanan oğlaklar kolay kolay evlerini değiştirmezler ve yaşadıkları yerin güvenli olması konusuna çok özen gösterirler. Abartılı olan yaşam alışkanlıklarından, ev eşyalarından, düzenden, kısaca her şeyden uzak dururlar. Öte yandan klasik ve ağırbaşlı bir şıklığın değerini de en iyi onlar bilir. Chesterfield koltuklar, old school mobilyalar, maun bir kütüphane, masif eşyalar oğlak tarzını yansıtır. Mobilyalarda tutkuyla sevdikleri doğanın bir parçası olan ahşap gibi malzemeleri seçerler. Toprak aksesuarlar, doğal dokumalar onların favorileridir.

Dördüncü Ev Kova

Yükselen Burcu Akrep Olanlar İçin

 Ocak ayının 20’sinde Kova Burcu öncülüğünde başlayan yeni bir yıla, Kova Burcu insanı gibi idealist bir giriş yapmaya çalışırız. Planlar yapar, kararlar alır, hepsini uygulamayı arzu ederiz.

Zeki insanlar olan Kovalar bu planlı yanlarının yanı sıra elektronik eşyalara ve teknolojiye olan yakınlıkları ile de bilinirler. Bu eğilimleri şüphesiz evlerine yansır ve özgür ruhlarına uygun ferah, geniş iç mekanlar isterler. Hatta olabildiğince duvarları yıkarak açık alanlar kullanmaktan keyif alırlar. Sınırlanmayı sevmeyen yapıları nedeniyle belli bir tarza bağlı kalmaktan hoşlanmayan kovalar, eskiyle yeniyi birleştirmekten, çeşit çeşit malzemeyi karıştırmaktan kaçınmazlar. Evlerinde müzik ve ses sistemlerinin en yenilerini bulmak mümkündür. Mutfakları sade, yatak odaları işlevseldir ve evlerinde genel bir ahenk vardır. Zekalarını her daim canlı tutacak kitaplar, belgeseller ve soyut eserlerden bol miktarda bulunur. Arkadaşlarına büyük değer veren Kovaların evleri pek çok misafir ağırlar, ancak aynı zamanda yalnızlıklarına olan düşkünlükleri yüzünden kendilerine ait vahalar yaratmakta ustadırlar. Bir hava burcu olan kovanın evi aydınlık, ferah ve havadar olmakla kalmaz, fütüristik yapısını da yansıtır. Beyaz egemenliği mavi ve gümüş tonlarıyla dengelenirken parlak metal yüzeyler, geometrik ve soyut desenler, çağının ilerisinde bir stil anlayışı ile kova burcu evi tamamlanır.

Dördüncü Ev Balık

Yükselen Burcu Yay Olanlar İçin

Burçlar kuşağının son temsilcisi Balık, yöneticisi Jüpiter’in yüce gönüllülüğü ve Denizler Tanrısı Neptün’ün hayalperestliğini hem bünyesinde, hem de evinde birleştirmekte ustadır. Bir su burcu olarak hayalci iç dünyasıyla yaratıcı evlere imza atarken, tevazu sahibi bakış açısıyla en ekonomik düzeyde ve en zevkli seçimleri yapar.

Güçlü hayal güçleri, rahatına düşkün yaşam alışkanlıkları balıkları yumuşak renklere ve dokulara yakın tutar. Evlerinin ve yaşamlarının her yanında huzur ve ahenk ihtiyacı duyar, aydınlatmalarının bile yumuşak olmasını isterler. Görselliğe olan merakları onları sanat eserlerinden yana seçimler yapmalarına sebep olurken, yaratıcı yanlarıyla birleştirdikleri sevgi dolu yaklaşımları onları güzel yemek yapacakları ve sunacakları tam kapasiteli bir mutfak kurmaya yönlendirir. Duygusal paylaşımlara destek olacak romantik bir yatak odasıyla, hayalperest yönlerini besleyecek bir hobi odası balıklar için evlerindeki vazgeçilmez köşelerdir. Özellikle müzik ve sinema bu burcun etkisi altında olduğundan, bu ikilinin başrolden asla eksik olmayacağından emin olabilirsiniz. Güzelliğe, hayallere ve imgelere derin bir bağlılık duyan balıkların evlerinde –sinemaya olan aşklarının da etkisiyle- Hollywood’un altın çağının ikonik yıldızlarının portrelerini görmek şaşırtıcı değildir. Ne de olsa güzelliğin ve estetiğin ete kemiğe bürünmüş her hali onlarda heyecan uyandırır.

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR


https://buysteroids.in.ua

marley generics

injectable steroids for sale