Karim Rashid – Tasarımcı

İLHAM PERİLERİMİZLE TANIŞIN

Rüzgar ve asma yaprağından ilham alan tasarımlar

Dokunduğu her nesneyi farklı bir boyuta taşıyan ünlü tasarımcı Karim Rashid, Karim for Kayra projesi için geleneksel Türk cam işçiliğine geleceği üfledi… Yüzlerce uluslararası ödül almış tasarımlarıyla tüm yaklaşımları değiştirmiş ünlü tasarımcı, bu kez Mey İçki için özel olarak tasarladı.

Geleneksel el yapımı Türk cam işçiliğinin ustalık ve incelikleri ile üretilen tasarımlar, Karim Rashid GAIA& GINO tasarım markasının yaratıcı danışmanlığında gerçekleştirildi.

Bu benzersiz tasarım yolculuğunun hikayesini Rashid şu sözlerle anlatıyor: “Yüzlerce yıllık Anadolu bağlarında dolaşırken hissettiğim; esen rüzgarın asma yaprağına verdiği şekillerdeki nadir güzelliğin tasarımlara yansıması gerektiği idi.

…Kadehin gövde kısmındaki kavisli formlar, tıpkı Türk cam işçiliğindeki cam ustasının üfleyerek cama verdiği şekil gibiydi. Her biri bir diğerinden farklı ve benzersiz… Mükemmelliğe tutkusu olanların yıllarca saklayacağı bir değer yaratmak istedik. Bu amaçla her bir kadeh tek tek üflenerek mükemmellik için üretildi.”

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR