İskandinav Stilin En Sevdiğimiz 7 Yeni Özelliği

İskandinav stil denince aklımıza ilk gelenler; beyaz duvarlar, minimal mobilyalar, açık renk zeminler ve natürel tonlar…

Ancak 2016’yı geride bıraktığımız bu günlerde dekorasyon trendlerine göz attığımızda bu alışılagelmiş İskandinav stilin biraz yön değiştirdiğini görüyoruz. Artık yeni İskandinav tarz evlerde, country koltuklardan retro desenlere, etnik detaylardan çarpıcı renk tonlarına kadar bu zamana kadar karşılaşmadığımız birçok stilin buluştuğunu görüyoruz.

Biz de size ilham vermek için yeni İskandinav stillerde ufak bir gezintiye çıktık ve beğendiğimiz detayları mercek altına aldık.

Gelin, bir göz atalım…

iskandinav stil

Minimale Elveda

İskandinav stildeki o net çizgilere ve ince detaylı minimal koltuklara bir süreliğine veda edip baş köşeyi en konforlusundan rahatça gömülebileceğimiz rustik kanepelere devrediyoruz.

iskandinav stil

Karıştır & Yakıştır

Siyah ve beyaz İskandinav stilin vazgeçilmezlerinden olduğu için yeni trendde de yerini kimseye kaptırmıyor. Ancak bu iki temel rengi dekorasyonda kullanırken daha önce pek yanaşmadığımız  etnik desenli tamamlayıcı parçalara ve 70’lerin retro tasarımlarına yavaşça göz kırpıyoruz.

iskandinav stil

Bol Kırlent

Daha çok rustik ve country tarzda öne çıkan bol kırlentli kanepeler bu sezon İskandinav stile de yavaş yavaş kendini tanıtıyor…

iskandinav stil

Geçmişin Yansımaları

Anneannelerimizin evindeki antik yemek odası vitrinlerinin ve nostaljik duvar işlemelerinin İskandinav stille buluşacağını hiç tahmin eder miydiniz?

iskandinav stil

Biraz Renk Biraz Desen

Tropikal desenler, çarpıcı renkler dekorasyon dünyasının en cool stiliye buluştu!

Daha çok eklektik diyebileceğimiz bu örnekte zemin ve duvarlarda İskandinav yansımalar olsa da mobilya seçiminde daha hareketli tarzlara yönelinmiş.

iskandinav stil

Duvarları Dolduruyoruz!

Benimsediğimiz İskandinav stildeki evlerin duvarlarında bildiğiniz gibi pek tablo veya fotoğraf yok. Ama yeni trendde bu tabuyu tamamen yıkıp duvarları oldukça renkli fotoğraflarla dolduruyoruz.

iskandinav stil

Desenlerin Duvardaki Yüzü

Çiçekli motifler ve ufak desenler, soğuk kuzey stiline tamamen ters kavramlar olsa da bu sezon duvarlar beyaza veda ediyor. Hatta biraz daha ileri gidip vintage temalı duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz. 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR


www.eurobud.com.ua

www.eurobud.com.ua

https://progressive.ua