Halı Seçmenin İpuçları

Bu sezon dikkat çeken trend desenler, yeni renk paleti ve alana göre yerleşim tüyoları… Hepsini sizin için derledik. Okumaya devam edin, ideal halınızı seçin!

İskandinav Kilim

Kuzeyin çağdaş ve cool tasarımları kadar, geleneksel dokularına da hayranız. Özellikle de söz konusu halı seçimi olduğunda. Pastel tonlar, retro geometrik desenler ve doğal iplikler, sıcacık, yaşam dolu bir atmosfer yaratıyor. Sıkı ve tok dokuma sayesinde yaz-kış kullanılabiliyor. Trendleri en önden takip ediyorsanız, bu kilimlere yer açın!

[imagelinks id="3620"]

Oval Form

Halıyı, büyük mobilyalar gibi ana unsur olarak kullanmayı sevenler, oval modellerle tanışmalı! ‘Cut-out’ detaylarıyla şık ve özgün bir görünüme sahip olan halılar, sezonun gözdelerinden. Yemek odasında yuvarlak masa altında, salonda L koltuk önünde düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar, dekorasyona halıdan başlamanıza neden olacak.

Kadife Parlaklığı

Ton-sür-ton dekorasyonda biraz ışıltıya ne dersiniz? Kadife görünümlü halılar, ışığı yansıtan dokularıyla zemine hafif bir parıltı katıyor. ‘Belli belirsiz’ gösterişi, yumuşacık dokusu ve kendinden desenli tasarımıyla zengin bir görünüme sahip. Salonun en gözde bölümünde yer almayı hak ediyor.

[imagelinks id="3621"]

Yapay Post

Bu modeli, halıdan ziyade dekoratif bir parça gibi düşünebilirsiniz. Tüm alanı kaplamasa da atmosferin tamamına sıcaklık yayan bir unsur. Dağ evini şehre getiren chalet stilinin şömine başı kahramanı; Danimarka’nın sert kışında doğan hygge tarzının yumuşacık bir parçası… Yapay postlar, bir berjer, sehpa ve kitaplıktan oluşan özel köşelerde, sallanan sandalye önünde yer almaya hazır! Dekorasyonu bir üst seviyeye taşımak isterseniz halı üzerine halı stilini postlarla deneyebilirsiniz.

[imagelinks id="3622"]

Tropik Etki

Yaprakların sadece yazın ortaya çıktığı zamanlar geride kaldı. Ortama ferahlık, dinginlik katan yeşil bitki desenleri artık her mevsimin favorisi. Nötr büyük mobilyaların yanına karakterli bir halı seçmek isteyenlere ısrarla öneriyoruz. Bu modelleri serdiğiniz anda, pozitif duygular evinizi saracak.

[imagelinks id="3623"]

Ünlü Zigzag

Sezonun gerçek yıldızıyla tanışmaya hazır mısınız? Karşınızda zigzag desenli el dokuması yün halı! Yaşayan, rahat, huzurlu ama bir o kadar iddialı ve yenilikçi bir ev düşünün. İşte bu halı, o evin baş kahramanı. Siyah-beyaz ve naturel tonlarla dokunan zigzaglar, yaşam alanında merkeze alınıyor. Çoğunlukla rahat bir koltuk önünde, modern mermer sehpalarla…

[imagelinks id="3624"]

Monokrom

Siyah ve beyaz, halıda hiç bu kadar popüler olmamıştı. Ta ki, monokrom çizgiler iki sezon önce yükselişe geçene kadar. En çok genç ruhlu evlere yakışan bu model, sportif bir köşe koltukla cool ve iddialı görünüyor!

[imagelinks id="3625"]

Alana Göre Halı Seçmenin İpuçları

Oturma Alanı

– Halıyı koltuk takımıyla simetrik yerleştirin.

– Odanın şekli kareyse oval ya da kare bir halı, mimari dikdörtgense dikdörtgen halı ideal.

– Koltuklarınız yüksek ayaklıysa, halıyı koltuğun altına doğru uzatabilirsiniz. Ön ve arka ayakların tam ortasında bitmeli. Az desenli, nötr renkleri seviyorsanız, geniş bir salonunuz varsa tüm koltukları kapsayacak büyük bir ebatlar bir halı da seçebilirsiniz.

– Koltuğunuz kısa ayaklı ya da yerle hemzemin bir tasarıma sahipse, halının boyutu küçük olmalı ve koltukla arasında 20-30 cm boşluk kalmalı.

– Köşe koltuğa göre halı seçiminde koltuğun uzun kenarının boyutu önemli. Geniş bir koltuk önündeki halı, dinlenme modülünün altına girmeden bitebilir. Fakat küçük bir köşeniz varsa, halı dinlenme modülünü ortadan kesmeli ya da tüm modüllerin altına uzanmalı.

Yemek Odası

– Kare mi dikdörtgen mi yoksa oval mi? Halı şeklinin seçimi, tıpkı oturma alanında olduğu gibi… Masaya ve alana bağlı olarak karar vermelisiniz.

– Halı, sandalyelerin açık pozisyonda kapladığı alana göre, sandalyeleri kapsayacak şekilde seçilmeli.

Yatak Odası

– Yatak odasında, yatağın pozisyonuna göre karar vermelisiniz. Yatağın bir tarafı duvarla bitişikse, odanın boş alanlarına göre en fazla iki küçük halı kullanmalısınız. Eğer yatak, odanın ortasındaysa halı da ayakları ortalayarak simetrik bir açıyla yerleştirilmeli.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR


majbutne.com.ua

niko-centre.kiev.ua

http://www.adulttorrent.org/