Evde Orman Havası

Hem kendiniz hem de küçük dostunuz için bitkiler arasında yemyeşil bir ‘jungle’ atmosferine ne dersiniz? İşte evinizde Amazon havası estirecek, kedinize kaplan gibi hissettirecek, aşırı dozda huzur içeren tüyolar.

1 – Evcil hayvan ve bitkilerin bir arada yaşadığı, keyifli ortamlar hazırlayın. En az kediniz kadar sahipleneceğiniz bir ev için ihtiyaç listeniz; ahşap mobilyalar, renkli saksılar, bambu aksesuarlar ve hasır dokular.

2 – Hayvanlar ve bitkiler için sağlıklı ortamlar tasarlayın. Her bitkinin kedi ve köpeklerle aynı ortamda bulunamayacağını unutmayın. Bazı türler, küçük dostunuza zarar verebilir. Toksik içeren aloe bitkisi, mısır yapraklarına benzeyen dracaena, devetabanı, zakkum ve kokina, evcil hayvanlar için kara listede. Fazla su istemeyen ve hızla büyüyen kurdele çiçeği, geniş salonlara çok yakışan ve ortamın havasını temizleyen areka, yüksek nem ve az ışıkta kabaran aşk merdiveni ise masum bitkiler arasında. Ama siz yine de zehirli ve alerjik bitkiler konusunda bir veterinerden detaylı bilgi almadan dekorasyon için kolları sıvamayın.

3 – Canı sıkılan, susayan ve aradığı suyu güzel bitkilerinizin yapraklarında arayan küçük yaramazlar için önerimiz kedi çimi ve nanegiller. Bir saksıda yetiştirebileceğiniz çim tohumu, sayesinde diğer bitkilere sıra gelmeyecek. Üstelik kedilerin sindirim sistemi için de faydalı! ‘Catmint’ de küçüklerin sevdiği bir bitki çeşidi.  Ama özel olarak kedi nanesi bulamazsanız, taze, yeşil nane de yetiştirebilirsiniz.

4 – Evde oyun sırasında küçük kazalar olabilir. Bu yüzden ufak saksıları yerde ya da sahpa üstünde kullanmayın. Aşk merdiveni gibi sarkıcı bitkileri, sukulent türlerini tavandan sarkıtabilirsiniz. Böylece hem bitkiler, zarar görmez hem de yeşilliği mekana en doğal şekilde dağıtmış olursunuz.

4 – Onun da en az sizin kadar keyfine düşkün olduğunu unutmayın. Sahiplenebileceği dekoratif bir köşe yaratın. Halatlarla örülü yüksek platformlar ya da masa altında şekerleme yapabileceği küçük hamaklar, hem arkadaşınızı mutlu edecek hem de dekorasyona doğal bir dinamizm getirecek.

No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR


majbutne.com.ua/tury-po-stranam/aziya/iordaniya/

Наш нужный веб портал , он рассказывает про http://arbud-prom.com.ua.
www.adulttorrent.org/search/Rodney St Cloud