Efecan Gürbüz Onur Besen – Tasarımcı

İLHAM PERİLERİMİZLE TANIŞIN

Şehir:
İstanbul
İnternet Sitesi:
naiftasarim.com

Ruha Dokunan “Naif” Tasarımlar

Naif Tasarım 2010 yılında, Yeditepe’den mezun Onur Besen, Efecan Gürbüz ve Alper Karagöz tarafından kuruldu. Dayanıklı ve keyifli ürünler yaratmak üzere yola çıkan Naif Tasarım, tasarım anlayışını “Öncelikle tüketicisiyle duygusal bağlar kuran ürünler tasarlamak” olarak tanımlıyor.

Mekan tasarımlarında ise “eski’’ ile “yeni’’yi doğru bir harmoni yaratarak bir araya getirerek, insanların kendilerini rahat ve mutlu hissedecekleri, “yaşayan’’ ve “ruhu olan’’ mekanlar yaratmayı amaçlıyor. İlham kaynakları arasında tarihi dokusu olan mimariler ve antika objeler ilk planda yer alıyor…

Naif Tasarım, tasarımlarında çevreye saygılı ve geri dönüşümlü endüstriyel malzemeler kullanarak insana ve doğaya adeta selam duruyor. Masalar, koltuklar ve aydınlatmalar ile şekillenen koleksiyonlarındaki her parçanın, kendi ruhunu ve hikayesini yansıttığına gönülden inanıyorlar.

Efecan Gürbüz

1986 yılında İstanbul’da doğan Efecan Gürbüz, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden 2009’da mezun oldu. Ardından Londra Metropolitan Üniversitesi’nde Plastik Ürün Tasarımı eğitimine başladı, ancak plastik yerine doğal malzemeler kullanarak tasarımlarını hayata geçirmek üzere İstanbul’a dönerek Naif Tasarım’ı kurdu. Efecan Gürbüz halen Naif Tasarım bünyesinde ürün ve mekan tasarlamaya devam ediyor.

Onur Besen

1986 İstanbul doğumlu Onur Besen 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli firmaların tasarım departmanlarında çalıştı. Efecan Gürbüz ile birlikte 2010 yılında Naif Tasarım’ı kurmasından bu yana mekan ve ürün tasarımlarına bu çatı altında devam ediyor.

No Comments Yet

Comments are closed

SOSYAL AĞLAR


https://agroxy.com

adulttorrent.org

aqua-room.com.ua