Contemporary İstanbul 2016

3-6 Kasım tarihlerinde Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde 11. kez gerçekleşen Contemporary Istanbul, İstanbul’daki sanatseverleri tam anlamıyla büyüledi!

Dünyadan ve Türkiye’den en iyi çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği fuarın bu yıl ki ana sponsoru da Akbank oldu. Bölgesel karakterinden aldığı güçle Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya ve Doğu Akdeniz ülkeleri ile beraber Avrupa ve Amerika’ya uzanan Contemporary Istanbul, tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.

Türkiye’nin en zengin uluslararası çağdaş sanat sergisi olan Contemporary İstanbul’da bu yıl 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçının 1500’ü aşkın eserini sergilendi.

Contemporary Istanbul bu yıl için bir ilke imza atarak, Collectors’ Stories bölümünde Türkiye’nin en değerli 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri sanatseverlerle buluşturdu. Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçeceği eserler CI Artistik Danışmanı Marc-Olivier Wahler’in küratörlüğünde sergilendi.

Koleksiyonerlerin kişisel sanat ve estetik anlayışlarını paylaşmalarına olanak sunan bu yenilik yüzlerce sanatsever tarafından ilgiyle takip edildi.

contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016contemporary istanbul 2016
No Comments Yet

Leave a Reply

E-mail adresiniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

SOSYAL AĞLAR